Ana içeriğe atla

Enstitü Müdürü'nün Mesajı

TED Üniversitesi Lisansüstü Programlar Enstitüsü’ne hoş geldiniz!

Lisansüstü Programlar Enstitüsü 20’nin üzerinde lisansüstü programı ve uzmanlaşma alanı, öğrenci ve mezunlarıyla birçok alanı (Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Eğitim, Mühendislik ve Mimarlık) kapsayan bir enstitüdür. Güçlü akademik kadroları, laboratuvar ve stüdyo imkanları, sanayi, kamu ve sosyal işbirlikleri ile üniversitemizin tüm birimleri enstitüye katkıda bulnmaktadırlar. Güçlü akademisyenlerimiz, altyapı ve işbirliklerimizin yanında üniversitemizin ülkenin ve dünyanın değişen şartlarına uyum sağlayabilen dinamik karakteri de enstitümüzü öne çıkarmaktadır.

 

Lisansüstü programlarımıza başvurmayı düşünürken hedefleriniz çok çeşitli olabilir. Akademik hayata atılmak, firmaların Araştırma-Geliştirme birimlerinde çalışmak, mesleğinin alt alanlarında uzmanlaşmak, farklı mesleklere yönelmek, kendini belirli konularda geliştirmek, …

 

Bizim hedefimiz, Ankara’nın merkezindeki kampüsümüzde, yüksek lisans ve doktora eğitimi almaya gelen herkesin, amacı ne olursa olsun kariyerlerini geliştirmek ve TEDÜ’nin ulusal ve uluslararası bağlantıları, işbirlikleri, dünyaca tanınan akademik kadrosu, yaratıcı programları, güçlü mesleki ve sosyal ağı ile gittikçe büyüyen TEDÜ mezunları arasına ve TED ağına katılmalarıdır.

Görsel kaldırıldı.

 

Prof. Dr. Ayça Tekin Koru

Lisansüstü Programlar Enstitüsü Müdürü