Ana içeriğe atla

Mühendislik Yönetimi Tezli / Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Günümüzün yoğun rekabet ortamında yöneticilerin bir ticari organizasyonun teknik ve sosyal süreçlerini anlaması, bu alanlarda sektörlerindeki uluslararası gelişmeleri takip etmesi ve rakiplerini takip etmesi önemlidir.

Bu amaçla işletme ve iktisat gibi yönetim veya sosyal bilimler alanlarında lisans derecesine sahip mezunlar, üretim ve hizmet sistemlerinin karar verme süreçlerinde optimizasyona dayalı analitik yöntemleri uygulama becerisi kazanmalıdır. Benzer şekilde, matematik ve istatistik gibi mühendislik ve doğa bilimleri programlarından mezun olanlar, temel yönetim ilkelerini ve karar verme süreçlerinin optimizasyonunu öğrenmelidir.

Bu program aynı zamanda katılımcılara yenilikçi bir fikri yeni bir ürün veya hizmete nasıl dönüştürebileceklerini ve iş operasyonlarını yönetmenin en verimli yollarını öğrenme fırsatı sunuyor.

Disiplinlerarası olmaları nedeniyle program dersleri İşletme, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği bölümleri tarafından ortaklaşa verilmektedir.